Neden Altın Badem?

Yılların getirdiği tecrübe ve özveri, bizim başarımızda ki en büyük gerekçedir. Bu yüzden Datça’nın ismini dünyaya duyurmak için çıktığımız yeni projelerimizde omzumuzdaki yükün farkındayız. Bu nedenle Datça’yı hep birlikte daha iyi yerlere getirmek, Datça’yı daha çok markalaştırmak, Datça’yı daha çok kurumsallaştırmak için yapmak istediğimiz ve projesini hazırladığımız, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel bademinin yetiştiği güzel memleketimin adına yakışır özel bir organizasyonla 2 Ekim 2017 tarihinde huzurlarınıza çıktık.

Adını ünlü Datça bademi ile de duyuran Datça’mıza kazandırdığımız yeni projemizde kendi markasıyla projenin ismini sahiplenmesi bizim en büyük mutluluğumuzdur. Bu yüzden Datça’ya kazandırdığımız projemizin adını “DATÇA ALTIN BADEM ÖDÜLLERİ” olarak karar verdik ve Datça’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ettik.

Daha önce yaptığımız bir çok benzeri projelerde yapılan profesyonel çalışmalar, tanıtımlar, verilen ödüller, davet edilen ünlü isimlerle bu tür projelerin marka değeri de her geçen yıl artıyor. Bu yüzden Datça Life dergisi ve Saygın Medya  tarafından birincisi düzenlenen ödül töreninde Datça’nın en özel ödülleri, gerek sanat camiasından gerekse yerel markalardan oluşan farklı sektörlerin bir araya gelmesi ile paylaşılacak ödüllerin maneviyatı ve ayrıca her bir ödülün manevi değerinin dışında 22 ayar altın kaplama oluşu da tertip komitemizin ödül alacak adaylara verdiği değerdir.  Birbirinden farklı markaları bir araya getirmenin ve bu başarının tarifsiz mutluluğunu ilk defa yaşadığımız Datça’da, uzun yıllar sürmesini istediğimiz ve bu yolda tüm fedakarlığı yapacağımız organizasyonumuzun değeri zamanla, Datça’ya katacağı değerle çok daha iyi anlaşılacaktır. Gerek yerel yönetim, gerekse Datça’da ki markaların uzun yıllar tanıtım ve reklam yüzü olmaya bu proje ile adayız. Çünkü “Datça Altın Badem Ödülleri” Datça’nın dışında da Datça’ya değer katacak, gerek medya, ulusal basın,  yerel basın ve sanat dünyasından da bir çok değeri reklam yüzü olarak bu projede kullanacağız.

Her yıl Ekim ayı içerisinde yapmayı planladığımız ödül töreninde belirlediğimiz ödül kategorileri, projenin tüm detayları ile birlikte gerek sosyal medyada, gerekse internet sitelerimizde tüm detayları ile paylaşılıyor.
Datça’nın markası bademin lezzeti ile dünyaya açılan Datça’yı, bizde aynı isimle markalaştırıp, bu organizasyonda Datça tanıtımına yön vermesini sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Böyle özel bir projenin Datça’ya kazandırılması, hem Datça’yı, hem de Datça’lıları farklı şekilde ve emin adımlarla turizmde markalaşma yolunu açacaktır. Tekrar hayırlı olmasını diliyor, birlik beraberlik içinde bu projeye tüm Datça’nın sahip çıkmasını temenni ediyoruz.
Sevgi ve Saygılarımla…

Saygın KURT
Saygın Medya yönetim Kurulu Başkanı
Altın Badem Ödülleri Kurucu Başkanı
Datça Life dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Datça Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı